Amca Size İnsan Diyebilir Miyim? seyircisinin karşısına çıktı

Amca Size İnsan Diyebilir Miyim? seyircisinin karşısına çıktı 1

Aliağa Belediyesi Çocuk Tiyatrosu tarafından hazırlanan ‘Amca Size İnsan Diyebilir Miyim?’ minik seyircisinin karşısına çıktı.

Aliağa Belediyesi Sanatevi’nin (ASEV) yıl sonu kültür sanat etkinlikleri kapsamında sahne alan oyunda; Gittikçe yozlaşan kültür, çevresine duyarsızlaşan insan, insana ve insanlığa yönelik aşağılama gibi sosyal konular ironik bir dille işlendi.

Atatürk Kültür Merkezi’ndeki oyunun yönetmenliğini ASEV Tiyatro Eğitmeni Evrim Yaşar yaptı. Salonu dolduran 3 ile 10 yaş arasındaki çocuklar, tek perdelik oyunu aileleriyle birlikte izledi. Çocukların büyük bir keyifle takip ettikleri oyunda Aliağa Belediyesi Çocuk Tiyatrosu’nda eğitim gören 32 kursiyer rol aldı. Sahne performanslarıyla profesyonel oyuncuları aratmayan minik tiyatrocular, gösterimin sonunda izleyicisinden büyük alkış aldı.

Oyunun sonunda sahneye çıkan Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, oyunda rol alan minikleri tek tek tebrik ederek çiçek ve kitap hediye etti. Oyunun hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Özkurt, yönetmen Evrim Yaşar’a çiçek takdim etti.

Hem düşündüren hem de güldüren eğlenceli bir oyuna imza attıklarını belirten ASEV Tiyatro Eğitmeni Evrim Yaşar, “Provalar esnasında çok eğlendik. Sahneye çıkma vakti geldikçe heyecanımız giderek arttı. Çocuklarımız nasıl bir dünya istediklerini tiyatro aracılığıyla anlattılar. Salonu tıklım tıklım dolduran minik izleyicilerimize ve ailelerine çok teşekkür ediyorum” dedi.