Alper Akdeniz’in Atlantis’i ödülle döndü

Alper Akdeniz'in Atlantis'i ödülle döndü 1

İzmirli başarılı yazar, yönetmen Alper Akdeniz ‘48 Hours Film Festivali’ için çektiği ‘Atlantis’ isimli kısa filmle İstanbul’dan en iyi obje ödülüyle döndü.

Mavi Sanat’ın yapımcılığında ve Konak Belediyesi Sinema Kulübü’nün desteği ile 48 saat içerisinde senaryosu da dahil olmak üzere çekilen kısa film Atlantis İstanbul’da sinemaseverlerden de tam not aldı. Alper Akdeniz’in yönetmenliğini üstlendiği, senaryosunu Saadet İşmen Özdemir ve Ahmet Akdeniz’in yazdığı filmin görüntü yönetmenliğini Cenker Ekemen, kurgusunu Elif Bayer, ışıklarını Fatih Doğan Kalem, ses-kaydını Serdar Işık, müziklerini Deniz Bahadır Özdemir’in yaptığı filmde, Ebru Bayam, Ahmet Akdeniz, Saadet İşmen ve Bora Kırkım rol aldı. Müjde Kaynar’ın da seslendirmelerini üstlendiği film proje kapsamında 48 saatte bitirildi.

TÜRKİYE İÇİN ÜRETMEYE DEVAM

Filmin yönetmeni Alper Akdeniz “48 saat içinde neler yapılabileceğini kendimize göstermiş olduk. Ekip arkadaşlarımız o kadar uyumlu ve özveri ile çalıştılar ki bu ödül onların en büyük hakkıydı. Biz aralıksız çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mavi Sanat ailesi olarak İzmir için, Türkiye için üretmeye devam ediyoruz. Yurtdışı festivallerinde boy gösterdiğimiz her film bizim için heyecan verici. Bu heyecanı yaşamak için İzmirli sanatseverlerin ilgisine ihtiyacımız var. Bu ödül bütün ekibimize armağan olsun” dedi.

5 KISA FİLM, 31 ÖDÜL

Akdeniz, ‘Atlantis’ kısa filminin İstanbul’dan sonra başka festivallere de gideceğini söyledi. Masal, Roya, Rüya, Zemheri’den sonra beşinci filmi ‘Atlantis’ ile de ödül alan Alper Akdeniz ulusal ve uluslar arası yarışmalarda toplam 31 ödülü İzmir’e getirdi.

Bir cevap yazın