Aliağalılar sanata doyacak

Aliağalılar sanata doyacak 1

Aliağa Belediyesi, kültür sanat faaliyetleri kapsamında birbirinden farklı sanatsal etkinlikleri Aliağalılarla buluşturacak. Etkinliklere Avcı Ramadan Çocuk Oyun Rekreasyon Alanı ve Sanat Sokağı ev sahipliği yapacak.

Mayıs-Eylül aylarını kapsayacak etkinlikler çerçevesinde her gün bir sanatsal etkinlik Aliağalıların beğenisine sunulacak. ASEV öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra Aliağa’da yaşayan sanat aşığı birçok sanatseverin de katkı sunacağı organizasyonda; müzik dinletileri, resim, dans, fotoğraf, edebiyat, el sanatları, ebru sanatı ve sokak tiyatroları Aliağalıları sanata doyuracak.

7 Mayıs Pazar günü başlayacak olan etkinlikler ile Sanat Sokağı haftanın 7 günü saat 17.00’den itibaren resim, fotoğraf sergisi, dans, illüstrasyon, ebru sanatı, sokak tiyatrosu, halk oyunları, el sanatları sergisi, sokak müziği, edebiyat günleri gibi bir çok etkinliğe ev sahipliği yapacak. Ayrıca ASEV orkestrası 7-8-12-16 Mayıs tarihlerinde saat 21.00’de Avcı Ramadan Çocuk Oyun Rekreasyon Alanı’nda sahne alacak.