Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak, sanata ve sanatçıya destek olmak amaçlarıyla, karma sergi düzenleniyor. Konusu ve tekniği serbest olan sergiye ülkemizin çeşitli şehirlerinden 31, Denizli’den 26 sanatçı toplam 57 eser ile katılacak.

Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Zaferiye Abalıoğlu Bilim ve Sanat Merkezi Sergi Salonu’nda düzenlenecek ve 8 Mart 2017 Çarşamba günü saat 18.00’de açılışı yapılacak olan sergiye, ülkemizin çeşitli şehirlerinden 31, Denizli’den 26 sanatçı toplam 57 eser ile katılacak.

Sanat Yönetmenliğini Prof. Dr. Tahsin Hancıoğlu’nun yaptığı serginin açılışında, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi öğretim üyesi Doç. Dr. Fatma Akyüzlüer ve Öğr. Gör. Dr. Birol Işıkdemir tarafından müzik dinletisi sunulacak. Zaferiye Abalıoğlu Bilim ve Sanat Merkezi’nin diğer salonunda vakfın 2012 yılında uyguladığı “Kültürlerarası Resim Kampı” ve 2015 yılında uyguladığı “Sivil Toplum Diyaloğu İçin Sanat” isimli iki Avrupa Birliği Projeleriyle oluşan koleksiyonundan bir seçki sanatsever izleyiciler ile buluşma imkanı bulacaktır.

Sergi, 17 Mart 2017 tarihine kadar hafta içi 08.00-18.00, hafta sonu Cumartesi günü 13.00-17.00 saatleri arasında ziyaretçilerine açık olacaktır.

Leave a Comment