40 yıllık Bob Marley kasetleri bulundu

40 yıllık Bob Marley kasetleri bulundu 1

Bob Marley’in Londra’da iken yaşadığı otelin deposunda sanatçının 70’li yıllarda verdiği konserlere ait orijinal kayıtlar bulundu. Londra’da bir otelin bodrum katındaki deposunda bulunan kayıtların sanatçının 1974-1978 yılları arasında Londra ve Fransa’da verdiği konserlere ait kayıtların orijinal kasetleri bulundu.

OTELİN DEPOSUNDA BULUNDU

The Guardian gazetesinin haberine göre sanatçının Londra’da iken kaldığı ve otelde bulunan konser kayıtlarının 12 aylık ileri teknik inceleme ve kurtarma çalışmasından sonra kurtarıldığı belirtiliyor. Kayıtları bulan kişinin kayıtlardan tam emin olamadığı ve Bob Marley hayranı arkadaşı olan İngiliz işadamını arayarak kayıtlara bakmasını istediği öğrenildi. Tesadüf eseri bulunan kayıtlar 12 aylık çalışma ile kurtarılarak müzik dünyasına sunuldu.

ÜNLÜ ŞARKILARIDA VAR

Bulunan orijinal bantlarda ünlü sanatçısının seslendirdiği “No Woman No Cry”, “Jammin”, “Exodus” ve “Şerif Shot” gibi parçaların olduğu belirtiliyor.

HENÜZ 36 YAŞINDA ÖLDÜ

Efsanevi sanatçı Bob Marley henüz 36 yaşında iken 1981 yılında yaşamını yitirdi. Ölümünden bu yana geçen süre içerisinde ününden bir şey kaybetmeyen sanatçı rastalı (örgülü) ile hayranlarının hayallerinde yaşıyor.

Bir cevap yazın