24. İzmir Avrupa Caz Festivali sona erdi

24. İzmir Avrupa Caz Festivali sona erdi 1

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın(İKSEV), İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği 24. İzmir Avrupa Caz Festivali cumartesi gecesi AASSM Konser Salonunda yapılan Ozan Musluoğlu – My Best Friends are Vocalists konseri ile sona erdi. Türk cazının en büyük isimlerini sahnede toplayan Grup unutulmaz bir konsere imza attı.

Piyanoda Can Çankaya, basta Ozan Musluoğlu, gitarda Önder Focan, trombonda Bulut Gülen, trompette Şenova Ülker, saksafonda Engin Recepoğulları ve davulda Ferit Odman, Türkiyenin en iyi caz vokalleri Ece Göksu, Su İdil, Sibel Köse, Ayşe Gencer, Orçun Sünear ve efsane isim İlham Gencer’e eşlik etti.

Sahnede gençlerden geri kalmayan 92 yaşındaki İlham Gencer, konserin sonunda 18 Mart nedeniyle dinleyicileri Çanakkale Şehitleri ve Mustafa Kemal Atatürk için bir dakikalık saygı duruşuna davet etti. Ardından tüm sanatçılar ve dinleyiciler birlikte Çanakkale Türküsünü söyledi. Dinmeyen alkışlar üzerine tekrar tekrar sahneye gelen Grup konseri birlikte söyledikleri What a wondeful World adlı şarkıyla bitirdi.

Bir cevap yazın