2022 yılı sezonuna yönelik beklentileri artırdı

Read Time:55 Second

Doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile dünyanın farklı ülkelerinden turistlerin tercih ettiği destinasyonlardan Kapadokya’daki sektör bileşenleri yeni turizm sezonu için hazırlıklara başladı.

Yeni tip corona virüs ile mücadele sürecinde kısıtlamalar nedeniyle yaşanan sakin dönemden sonra normalleşmeyle, bölge için ‘altın yıl’ kabul edilen 2019’daki yoğunluğun, 2022’de de yaşanması bekleniyor.

Gelecek yıl Arjantin ve Brezilya’dan artan bir hareketlenme beklediklerini dile getiren Dinler, “ABD’nin yanı sıra Endonezya, Malezya ve Güney Kore gibi Uzak Doğu ülkelerinden de artan talep bekliyoruz. 2022 yılı için iyimser ve umutluyuz. İnsanların biriken bir seyahat talebi var. Türkiye bundan önemli pay alacaktır. Kapadokya da bu talebin önemli etkilerinin yansıyacağı lokasyon olacaktır” dedi.

Dinler, Kapadokya’nın, sıcak hava balon turu başta olmak üzere çeşitli aktiviteleri ve tesisleri ile yeni sezona hazır olduğunu söyledi.

Ortahisar Turizm Tanıtma Derneği Başkanı Selahattin Tezcan da, bölgedeki tesislerde, ön rezervasyon açısından son yılların en hareketli sürecinin yaşandığını belirtti.

Yeni yılda sahil, doğa ve kültür turizm alanlarında yoğunluk yaşanmasını beklediklerini aktaran Tezcan, “2022 yılında Kapadokya ve Türkiye turizminde 2019 yılına kıyasla daha yüksek rakamlara ulaşılacağını düşünüyoruz. Tüm hazırlıklarımız bu yönde devam ediyor. Ön rezervasyonlar umulandan çok hızlı” diye konuştu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok
Next post Spider-Man oyuncularının kazançları